Право

ВР дозволила місцевій владі призначати керуючого будинком, в якому немає ОСББ

Верховна Рада дозволила органам місцевого самоврядування призначати керуючих будинками, в яких не створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Про це йдеться в законопроекті №4680 «Про внесення змін до статті 13 закону України "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку"», який на засіданні у вівторок підтримали 259 народних депутатів.

Документом передбачається, що, якщо протягом одного року з дати вступу в силу цього закону, співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено ОСББ, не прийняли рішення про форму управління будинком, то його керуючий на конкурсній основі буде призначений місцевою владою. У такому випадку ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства. А договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на один рік від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого органу відповідної місцевої ради, за рішенням якого призначений керуючий.

Читайте також:  Апеляцію Рубана відхилили

Якщо за місяць до закінчення зазначеного терміну жодна зі сторін не повідомить письмово іншу сторону про відмову від договору, документ автоматично будуть продовжено ще на рік.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні фактично ліквідуються ЖЕКи, а їхні функціональні обов’язки повинні взяти на себе ОСББ. У разі якщо мешканці багатоповерхових будинків не об’єднаються, їх долю вирішуватиме місцева влада, нав’язуючи своїх керуючих.

Читайте також:  Захист Савченко просить змінити запобіжний захід

Фото: media.novostimira.com

Загрузка...

Рекомендовані матеріали:

Коментувати