fbpx
Економіка

Китайці побудують сміттєпереробний завод в Закарпатті, – Москаль

Одна з китайських компаній зголосилася побудувати на території Закарпатської області сміттєпереробний завод. Про добрі наміри китайців розповів голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Читайте: Андрій Садовий просить оголосити Львів, Малехів і Грибович зоною надзвичайної екологічної ситуації

«Компанія об’їздила багато областей України зі своїм інвестиційним проектом, але вирішила зупинитися на Закарпатті, оскільки тільки тут від неї не просили грошей за безперешкодне ведення бізнесу. Принципову згоду на відкриття заводу з нашого боку, ті умови компанії, які залежать від місцевої влади, будуть виконані. Зараз ми підбираємо відповідну земельну ділянку», – сказав він.

Читайте також:  Угорський OTP Bank зацікавився приватизацією "Сенс Банку" 

За попередніми розрахунками, сміттєпереробний завод зможе щодня приймати по 400 тонн твердих побутових відходів, які будуть перероблятися в електроенергію, не завдаючи при цьому шкоди навколишньому середовищу. Разом з тим завод перероблятиме не тільки свіжі відходи, а й сміття зі звалищ по всій області, який збирався там багато років.

Читайте також:  Завершили підготовку до запуску сполучення потягу Чоп-Кошице-Прага

«Зараз на Закарпатті 79 тільки зареєстрованих полігонів з відходами, а скільки стихійних, ніхто не знає. Завод здатний переробити все це сміття, а через 30 років експлуатації фірма готова безкоштовно передати його органам влади», – резюмував Геннадій Москаль.

Читайте також: