fbpx
Економіка

Україна не платитиме за газ, який “Газпром” поставляє на окуповані території Донбасу

"Нафтогаз України" не буде оплачувати поставки газу "Газпромом" на непідконтрольні території Донбасу. 18 травня про це повідомляє прес-служба компанії.

"Нафтогаз України" не купує газ у "Газпрому" з листопада 2015 року, а до цього імпортував газ виключно через пункти входу в ГТС на підконтрольній Україні території. Всі куплені "Нафтогазом" обсяги газу враховані сторонами і оплачені "Нафтогазом". Компанія очікує, що рішення по всім взаємним вимогам по існуючим між "Нафтогазом" і "Газпромом" контрактам винесе арбітраж", – йдеться в повідомленні.

У компанії також додали, що російська компанія запропонувала "Нафтогазу" заплатити $0,67 млрд за газ, який був поставлений "Газпромом" на непідконтрольні території Донецької та Луганської областей за період з лютого 2015 року по квітень 2016 року.

"Нафтогаз" не приймає газ за контрактом з "Газпромом" на газовимірювальних станціях (ГВС) Прохорівка і Платово. Дані про постачання газу через зазначені ДВС не можуть використовуватися при підготовці актів здачі-приймання природного газу і, відповідно, обсяги цього газу не підлягають оплаті "Нафтогазом", – уточнюють у прес-службі.

Нагадаємо, що "Газпром" зажадав від України заплатити за поставлений на Донбас газ.

Читайте також: