fbpx
Окупація Криму

ВР повернула населеним пунктам Криму кримськотатарські назви

Верховна Рада перейменувала 75 населених пунктів анексованого Криму, повернувши їм кримськотатарські назви. Зміни прийняті, враховуючи рекомендації Українського інституту національної пам’яті та в зв’язку з необхідністю приведення назв географічних об’єктів у відповідність до вимог закону «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки». Рішення про перейменування окремих населених пунктів і районів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя підтримали 255 нардепів.

Читайте також:  "Українці не існують як нація, українці - це нібито насправді росіяни" - заявив Путін в інтерв'ю Такеру Карлсону

Документом, зокрема, Кіровський район перейменований на Іслямтерецкій, Красногвардійський – на Курманський, Ленінський – на Едікуйскій, а Радянський район на Ічкінскій. Селища міського типу Комсомольське, Орджонікідзе, Чапаєве, Кіровське, Куйбишеве отримали відповідно назви Бакачік-Кият, Кайгадор, Боташ, Іслям-Терек і Албат. Перейменували депутати і місто Красноперекопськ. Відтепер він називатиметься містом Яни Капу.

Читайте також: