Право

Верховна Рада не підтримала зміни до закону «Про прокуратуру»

В останні дні серед політиків активно обговорювався законопроект, спрямований на внесення змін до закону «Про прокуратуру». Зокрема, багато вказували на те, що даний законопроект насправді переслідує одну мету – забезпечити можливість призначення на посаду нового генерального прокурора лідера фракції «БПП» Юрія Луценка.   

Читайте: Призначення генпрокурора є сьогодні найгострішим питанням в країні, – Олег Березюк  

Читайте також:  Парубій підписав так званий закон «Маски-шоу стоп-2»

Як зазначив народний депутат від «БПП» Мустафа Найєм, фактично, даний законопроект надає можливість стати новим генпрокурором практично будь-якому депутату з трирічним стажем. При цьому він звернув увагу на те, що це досить серйозний крок, адже посада генпрокурора дозволяє йому вирішувати всі процесуальні питання, що виникають на стадії досудового слідства. В тому числі, особисто проводити слідчі, розшукові та процесуальні дії.  

Читайте також:  ВР затвердила військове вітання «Слава Україні»

«Передача цих функцій і повноважень людині без юридичної освіти мені здається абсурдною», – сказав Найєм.  

У той же час, сьогодні, 21 квітня, Верховній Раді так і не вдалося набрати достатню кількість голосів на підтримку відповідного законопроекту. «За» проголосувало всього 177 народних депутатів.  

Нагадаємо, що на сьогоднішній день більшість політиків виступають за те, щоб новий генпрокурор призначався через відкритий конкурс.

Читайте також:  В Україні підвищено штрафи за незаконну рубку і знищення лісових культур

  Фото: media.novostimira.com

Коментувати