fbpx
Політика

В Україні посилено відповідальність за військові злочини

Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 290-VIII "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень". Про це УНН повідомили в прес-службі глави держави.

З метою забезпечення невідворотності покарання Кримінальний кодекс України доповнюється статтею 4261, в якій визначається відповідальність за перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень.

Так, умисне вчинення дій, які виходять за межі наданих прав і повноважень, крім передбачених частиною другою цієї статті, як ці дії заподіяли істотну шкоду, карається обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Читайте також:  Нацполіція отримала інформацію щодо можливих замовників убивства Шеремета

Застосування нестатутних заходів, насильства щодо підлеглого або перевищення дисциплінарної влади – позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Діяння, вчинені із застосуванням зброї, а також діяння, передбачені частинами 1 і 2 цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, – позбавленням волі на строк від 5 до 9 років.

Вищезазначені дії, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, караються позбавленням волі строком від 7 до 10 років. Якщо злочини здійснені в умовах воєнного стану або бойовій обстановці, визначається позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.

Читайте також:  Голови України та Молдови підписали спільну заяву

Джерело: УНН

Читайте також: