Політика

Україна повинна екстрадувати Саакашвілі в Грузію – грузинська прокуратура

У Головній прокуратурі Грузії закликають українську сторону до співпраці і вимагають екстрадиції в республіку осіб, які перебувають у розшуку, зокрема екс -президента Михайла Саакашвілі.

 "У зв’язку з тим, що Михайлу Саакашвілі (екс -президент Грузії) і Зурабу Адеішвілі (екс -міністр юстиції Грузії) в Грузії пред’явлені звинувачення і вони оголошені в розшук, а також у зв’язку з тим, що згідно з отриманою інформацією, вказані особи перебувають на території України, Головна прокуратура Грузії звернулася до Генеральної прокуратури України з клопотанням про встановлення місця знаходження та затримання, а також екстрадиції зазначених осіб", – йдеться в поширеній у вівторок заяві Головної прокуратури Грузії.

 У прокуратурі зазначають, що З.Адеішвілі розшукується по "червоному циркуляру" Інтерполу.

 Прокуратура нагадує, що екстрадиція розшукуваних осіб між Грузією та Україною здійснюється за європейською конвенцією "Про екстрадицію" від 1957, Мінської конвенції 1993 року "Про надання правової допомоги у цивільних, сімейних і кримінальних справах" і за підписаним між двома країнами в 1995 році двосторонньому договору "про правову допомогу у цивільних і кримінальних справах та про правові відносини".

 "Згідно із зазначеними міжнародними договорами сторони беруть на себе зобов’язання відповідно до положень договорів розглянути і видати один одному осіб, що перебувають у розшуку", – заявляють у прокуратурі.

 "Незважаючи на існуючі між країнами у сфері екстрадиції зобов’язання, українська сторона з питання екстрадиції М.Саакашвілі і З.Адеішвілі не співпрацює з прокуратурою Грузії і відмовляється екстрадувати розшукуваних осіб ", – підкреслюють у відомстві.

 На минулому тижні президент України Петро Порошенко призначив М.Саакашвілі главою Консультативної міжнародної ради реформ.

  Джерело: Інтерфакс- Україна

Читайте також: