Ситуація на Південному Сході України

Президент України у прямому ефірі віддав наказ про припинення вогню

Президент України Петро Порошенко дав наказ Збройним силам України, Національній гвардії та іншим підрозділам припинити вогонь. Наказ був відданий під час заяви президента з Генерального штабу, яка транслювалася в прямому ефірі.

"Я віддаю зараз наказ Збройним силам України, Національній гвардії, підрозділам Міністерства внутрішніх справ, підрозділам Прикордонної служби, підрозділам Служби безпеки – припинити вогонь в 00.00 15 лютого", – сказав він.

"Весь світ затамував подих і напружено чекає завтрашнього ранку. Ті, хто хоче зірвати мирний процес на самому початку його, попереджені про наслідки. Я свідомо зараз не буду говорити, що робитиме Україна у випадку, якщо мирний процес буде зірвано. Скажу лише одне: отримавши удар по одній щоці – іншу підставляти ми не будемо. І дуже розраховую, що, напевно, останній шанс почати тривалий і важкий мирний процес політичного врегулювання на Донбасі не буде втрачено. І я зроблю все від мене залежне, щоб жодним необережним кроком, жодним рухом, ні одним невиправданим пострілом не втратити цю надзвичайно важливу для України і для світу можливість. Україна більше, ніж хто-небудь, зацікавлена ​​в мирі", – сказав він.

"Україна завжди дуже відповідально ставилася до виконання взятих на себе міжнародних зобов’язань. Ми сповнені рішучості ще раз довести це", – підкреслив глава держави.

Керівники секторів в зоні АТО повідомили президенту про виконання його наказу про припинення вогню в ніч на неділю.

Джерело: УНІАН

Читайте також:

Коментувати