Економіка

Нацбанк продовжує знищувати економіку України, – нардеп-свободівець

Як заявив нардеп – свободівець Михайло Головко, Нацбанк України продовжує вбивати економіку країни. Зокрема він звернув увагу на те, що Нацбанк з 6 лютого в четвертий раз протягом року збільшує облікову ставку.

 «Вона виросла до 19,5%. Менш ніж за рік облікова ставка зросла в 3 рази з 6,5% до 19,5%. Це суттєво збільшує вартість кредитних ресурсів у гривні для вітчизняного бізнесу, що різко знижує його конкурентоспроможність і призводить до збільшення збитковості підприємств», – написав він у Facebook.

Читайте також:  Жнива-2019: в Україні намолочено 26,1 млн тонн зерна нового врожаю

 За словами нардепа, після чергового підвищення облікової ставки кредити на розвиток бізнесу або поповнення оборотних коштів підприємств стануть доступні лише олігархам або валютним спекулянтам.

 «Вартість кредитування зросте до 40-50 % річних у гривні. Як наслідок, скорочення виробництва, зупинка підприємств і зростання цін. Прискорення інфляції стане похідною від введеного», – додав Михайло Головко.

Читайте також:  Олександр Данилюк розповів, чи готує РНБО план "Б" щодо транзиту газу після 1 січня

 Як він зазначив, за заявами Нацбанку, офіційна мета – призупинення різкої девальвації гривні, яка посилилася останнім часом, хоча на ділі це лише прискорить процес, оскільки девальвація породжена падінням економіки, а зовсім не панікою на ринку.

 «Підвищення облікової ставки могло спрацювати саме в умовах штучної девальвації на тлі панічних настроїв. Але нічого подібного в Україні не відбувається. Тому потрібно негайно розглянути питання про відставку голови НБУ Валерії Гонтаревої», – підсумував нардеп.

Читайте також:  Число одержувачів субсидій планують розширити, - Андрій Герус

Читайте також:

Коментувати