Політика

Олександр Бригинець пропонує повернути званням і посадам військових історичні українські назви

Екс- депутат Верховної Ради України Олександр Бригинець звернувся до міністра оборони України з ініціативою повернути званням або посадам військових історичні українські назви.

 «Припустимо, особливо значення протягом останнього року придбало слово "сотня" і "сотник". У перерахунку на сучасну армійську термінологію вони близькі до "рота" і "ротний", які фактично не несуть якогось особливого ​​забарвлення на відміну від "батальйон" і "комбат". Таким чином, з поваги до історії, до Майдану, до Героїв Небесної Сотні і захисників Майдану, які теж збиралися в сотні (що склали основу перших добровольчих батальйонів), можна було б замість слова "рота" використовувати "сотня", а замість "ротний" – "сотник"», – написав він у Facebook.

 У зв’язку з цим Олександр Бригинець пропонує створити комісію у складі фахівців військової історії, історії України, громадських діячів, а також представників Міністерства для того, щоб крім структурної реформи Збройних Сил України, провести і своєрідну історико- лінгвістичну реформу.

 Як зізнався Олександр Бригинець, він упевнений, що повернення до історичних коренів посилить патріотичний дух України.

 «Тим більше що все суспільство переживає реабілітацію української символіки, однак армію ці процеси не торкнулися», – додав він.

Читайте також: