fbpx
Політика

Шимків: “Російські спецслужби почали створювати спеціальні віруси”

Заступник керівника Адміністрації президента Дмитро Шимків впевнений, що російські спецслужби почали створювати спеціальні віруси для того, щоб зробити атаку на українські державні сайти.

«Так, ми зіткнулися з дуже серйозними завданнями у питанні кібербезпеки. Виявили цілий ряд вірусів, які були створені російськими спецслужбами для атак на українські державні сайти. Принаймні, про це говорять американські фахівці. Ці віруси дуже розумні, вони грамотно побудовані з інженерної точки зору», – сказав Дмитро Шимків.

Читайте також:  Зеленський вшанував пам’ять полеглих захисників ДАП

За словами Шимківа, для боротьби з атаками Україна веде співробітництво з виробниками антивірусів. Також для цього залучають фахівців з Держспецзв’язку.

«Особливо серйозні атаки були зафіксовані під час ескалації подій в східній частині країни. Або коли президент зміг досягти позитивних результатів у будь-яких переговорах. Бачимо, що є зв’язок. Атаки спрямовані на державні сайти, на погашення каналів зв’язку, а також на обмеження доступу до ресурсів. Віруси працюють на зняття та пересилку даних», – додав Дмитро Шимків.

Читайте також: