fbpx
Право

Верховна Рада продовжила до 2022 року право виходу на пенсію жінкам в 55 років

Верховна Рада підтримала в першому читанні і в цілому законопроект № 1086 «Про внесення змін до закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (щодо удосконалення пенсійного забезпечення)». За відповідне рішення проголосували 256 нардепів.

Документом пропонується продовжити до 1 січня 2022 (у чинній нормі закону – до 1 січня 2015 року) право на достроковий вихід на пенсію за віком жінкам, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років і за умови звільнення з роботи.

Читайте також:  Стосунки між Україною та ЄС можуть погіршитись, якщо не врахувати рекомендації Венеціанської комісії, - посол в ЄС

«У цьому випадку розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього закону зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний або неповний місяць дострокового виходу на пенсію», – йдеться в законопроекті. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

Читайте також:  Зеленський відновив відповідальность за недостовірне декларування

За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2022 або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 незалежно від перерв.

Читайте також: