Економіка

Відключення електроенергії в Україні повинні припинитися до 6 грудня, – Продан

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан розраховує на скасування застосування диспетчером об’єднаної енергосистеми країни НЕК "Укренерго" графіків аварійних відключень електроенергії до 6 грудня.

 "У п’ятницю ми сподіваємося, що ситуація буде врегульована", – сказав міністр журналістам у Києві у вівторок, зазначивши, що дефіцит потужності в енергосистемі України виник у зв’язку з позаплановим відключенням блоку №3 Запорізької АЕС і припиненням поставок енергетичного вугілля з Росії.

Читайте також:  Українцям з 1 травня виплачуватимуть субсидії по-новому

 Ю.Продан нагадав, що завершення ремонтних робіт та підключення атомного блоку до енергосистеми очікується 5 грудня. Крім того міністерство і українські компанії, що закуповують вугілля, ведуть активні переговори з російською стороною щодо розблокування вже оплачених поставок.

 За його словами, російська сторона посилається на "якийсь форс-мажор і певні обмеження".

Читайте також:  Пенсійний фонд розповів, як збільшилися пенсії в Україні

 Він також повідомив, що Україна розглядає можливість запуску газомазутних блоків ТЕС, але у зв’язку з тим, що це є "надзвичайно дорогим задоволенням", їх підключення буде здійснено в крайньому випадку. За його словами, імпорт російської електроенергії або вугілля з РФ для завантаження українських ТЕС є більш вигідним, ніж включення в роботу газомазутних блоків.

Читайте також:  Андрій Рева пояснив, чому деякі українці залишилися без субсидій

 Ю.Продан також звернув увагу на те, що в даний час на території України зафіксована більш холодна погода в порівнянні з першими днями грудня минулого року, що призвело до збільшення енергоспоживання.

  Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також:

Коментувати