fbpx
Ситуація на Південному Сході України

«Повернути військових АТО до нормального життя буде проблематично для нашої держави», – Глузман

Військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції та отримали психологічні травми, не можна "реабілітувати" в психіатричних лікарнях.

Як передає кореспондент УНІАН, про це психіатр, правозахисник Семен Глузман заявив у своєму виступі на міжнародній конференції «Травма війни: психологічна допомога і реабілітація», організованій Гуманітарним штабом Рината Ахметова.

За його словами, сьогодні в одній з психіатричних лікарень в Західній Україні знаходяться близько 100 солдатів, що повернулися із зони АТО.

"Це – безвихідь системи. Немає у нас центрів, немає психологів. З психіатричних лікарень виходять з проблемами, лікування буде неможливим. Багато з тих, хто живуть сьогодні поруч з нами – учасники війни, потребуватимуть допомоги. Буде дуже страшно, якщо ми підемо по радянському шляху вирішення подібних проблем. Це неприпустимо. Це неправильно. Ми не можемо зупинити цю війну, але ми можемо допомогти людям. Попереду серйозна небезпека. Недолік людського тепла може привести до зростання алкоголізму і наркотизації суспільства", – зазначив Глузман.

Він закликав фахівців об’єднатися в наданні психологічної допомоги людям, постраждалим внаслідок військових дій на сході України.

"Ми повинні щось робити. Громадянське суспільство, фахівці повинні впливати на ситуацію. Давайте об’єднуватися. Для цього не потрібно вступати в партію або громадську організацію. Багато чого, а я вважаю – майже все, залежить від нас", – сказав Глузман.

Він також акцентував увагу на тому, що в Україні існують величезні проблеми з викладанням спеціальності "психологія".

"Поки в курсі психології як ілюстрацію показують досвід Макаренка – це говорить, що країна не вийшла з радянського менталітету. Зараз ми всі разом повинні зажадати від Міносвіти змінити програми викладання", – зазначив психіатр.

Джерело: УНІАН

Читайте також: