fbpx
Політика

Нардепа Оксану Калетник підозрюють в прояві сепаратизму

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо народного депутата Оксани Калетник за сепаратизм.

"На "гарячу лінію" СБУ у Вінницькій області надійшли повідомлення, зокрема, заява місцевого жителя про те, що 30 вересня під час зустрічі з виборцями народний депутат України Оксани Калетник висловлювала гасла сепаратистського змісту, зокрема заявляла про "легітимність самопроголошених "ДНР" і "ЛНР", висловлювалася про їх право відокремитися від України", – повідомляє прес – центр СБУ у вівторок.

За цією інформацією слідчий відділ управління СБУ у Вінницькій області почав досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, вчинене особою, яка є представником влади) Кримінального кодексу України.

Читайте також:  Петер Сійярто виконав черговий наказ від МЗС рф

"Наші слідчі перевіряють цю інформацію, але хочу підкреслити, що Служба безпеки України займає принципову позицію в питанні захисту української державності. Ми вдячні громадянам, які повідомляють в СБУ про можливу підготовку або скоєння злочинів проти основ національної безпеки України. Жодне таке повідомлення не залишається без уваги. Підставою для початку досудового розслідування є заява та докази протиправних дій", – заявив радник глави СБУ Маркіян Лубківський.

Він також нагадав, що глава СБУ Валентин Наливайченко неодноразово висловлювався з цього приводу, заявляючи, що ніхто з тих, хто зневажає Україну, конституційний лад, зазіхає на її територіальну цілісність і атрибути державності, не уникне відповідальності і не сховається за депутатськими мандатами.

Читайте також:  МЗС України заявило, що не визнає президентства Путіна і закликало інші країни зробити так само

О. Калетник – народний депутат Верховної Ради 7-го скликання від Комуністичної партії України, одна з перших вийшла зі складу фракції в травні цього року після того, як влада заявила про намір заборонити КПУ за сепаратизм у зв’язку з подіями на сході країни.

  Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також: