Право

ВР прийняла в першому читанні закон про створення Антикорупційного бюро

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект президента України Петра Порошенка № 5085 «Про систему спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції». За відповідне рішення проголосували 278 нардепів.

Документом передбачається створення в Україні державного правоохоронного органу – Національного антикорупційного бюро. Головним завданням служби є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, що вчинені вищими посадовими особами. Координацію діяльності спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції здійснюватиме генеральний прокурор України та уповноважені ним прокурори.

Згідно із законопроектом, Національне антикорупційне бюро здійснює оперативно – розшукові заходи з метою попередження, виявлення, припинення та розкриття кримінальних правопорушень, здійснює їх досудове розслідування; проводить відповідно до закону перевірку на добропорядність осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; вживає заходів щодо розшуку та арешту грошових коштів та іншого майна, які можуть бути предметом конфіскації або спеціальної конфіскації в кримінальних правопорушеннях, віднесенених до підслідності Національного бюро, здійснює діяльність щодо зберігання коштів та іншого майна, на яке накладено арешт.

Читайте також:  Міністр юстиції Австрії дав згоду на екстрадицію Фірташа до США

Національне бюро і його працівники мають право заводити оперативно – розшукові справи і здійснювати гласні і негласні оперативно – розшукові заходи, подавати до суду позови про визнання недійсними угод, а також витребувати через прокурора від правоохоронних органів оперативні матеріали і кримінальні виробництва. Також співробітники Національного бюро мають право зберігати, носити і застосовувати вогнепальну зброю та спеціальні засоби, застосовувати заходи фізичного впливу на підставах і в порядку, передбачених законом України «Про міліцію» та іншими законами.

Читайте також:  Міністр юстиції Австрії дав згоду на екстрадицію Фірташа до США

Для забезпечення виконання завдань Національного бюро створюються його територіальні управління. Гранична чисельність центрального та територіальних управлінь Національного бюро становить 700 осіб, у тому числі не більше 200 осіб керівного складу.

Керівництво діяльністю Національного бюро здійснює його директор, який призначається на посаду та звільняється з посади президентом України. Директор бюро призначається строком на 7 років. Одна і та ж особа не може обіймати цю посаду 2 терміни поспіль. Не може бути призначена на посаду директора Національного бюро людина, яка протягом двох останніх років входила до складу керівних органів політичної партії або перебувала у трудових чи інших договірних відносинах з політичною партією.

Читайте також:  Міністр юстиції Австрії дав згоду на екстрадицію Фірташа до США

Директор Національного бюро щорічно не пізніше 10 лютого і 10 серпня звітує Президенту України, Верховній Раді України та Кабінету міністрів України про діяльність Національного бюро протягом попередніх 6 місяців.

Читайте також:

Коментувати