Право

Люстрація в Україні тільки починається, – Єгор Соболєв

«Навіть в момент горіння шин під парламентом, ми розуміли, що врятувати Закон може лише диво», – заявив голова Громадського люстраційного комітету Єгор Соболєв під час прес – брифінгу на тему «Закон України про очищення влади», який відбувся 17 вересня.

 Соболєв привітав усіх з прийняттям Закону про люстрацію і подякував тим, хто підтримав Закон своїм голосом, хто витратив свій час і знання для підготовки законопроекту.

 Він також оголосив основні пункти Закону, згідно з якими:

  •   всі чиновники, судді та представники силових структур повинні пройти люстрацію;
  •   з посади повинні піти всі ті, хто не може розповісти і пояснити походження своїх доходів;
  •   посаду повинні покинути ті, хто підтримував напад на країну (анексія Криму та інше);
  •   буде також досліджуватися поведінка під час Майдану, всі, хто, розуміючи, спостерігали за порушеннями прав людини і, будучи на посаді,  не написали заяву про відхід, повинні покинути владні структури;
  •   зі структур також повинні піти люди, які працювали, співпрацювали або навчалися в КДБ;
  •   вигнання торкнеться і тих, хто прийшов до влади з посад колишніх комуністичних структур.

 Єгор Соболєв закликав суспільство не розслаблятися, адже люстрація тільки починається.

 Спікер також розповів, що відповідальним за проведення люстрації органом є Міністерство юстиції, адже воно має доступ до баз даних і достатню кількість представництв в регіонах. При Міністерстві також діятиме контролюючий орган, що складається з активістів, журналістів і т.д. Проблема полягає в тому, що саме Міністерство юстиції зобов’язане першим пройти процес очищення, – підкреслює пан Соболєв.

 Голова Громадського люстраційного комітету уточнив, що в Закон не увійшли ідеї, які або підпадали під рамки компромісу, або неможливі для реалізації в сьогоднішній країні.

 На завершення Єгор Соболєв заявив, що вони потребують активної участі населення в процесі люстрації та додав, що важливіше не виганяти поганих, а дивитися, хто з хороших повинен залишитися. 

Читайте також:

Коментувати