Політика

«Пишаюся, що Україна і ЄС синхронно ратифікують Угоду про асоціацію», – Порошенко

Президент України Петро Порошенко прокоментував можливість вступу української держави до ЄС. Петро Порошенко вважає, що з боку офіційного Брюсселя зараз "було б неввічливо" не надати колегам з Києва перспективу членства в Європейському союзі. Таку думку Петро Порошенко висловив під час міжнародного форуму YES, який розпочався у Києві. Слова глави держави передає агентство РБК – Україна.

«Українці вже здали один з найскладніших іспитів для того, щоб вступити до Євросоюзу. Було б просто неввічливо не дати Україні перспективу членства», – заявив Порошенко.

Читайте також:  Порошенко проведе засідання РНБО

За словами глави держави, 16 вересня 2014 року український і європейський парламенти синхронно ратифікують Угоду про асоціацію.

«16 вересня я буду пишатися тим, що буду у Верховній Раді, а Мартін Шульц перебуватиме в Європейському парламенті, у нас буде відеозв’язок. Я впевнений, що для нашої країни це буде одним з найважливіших історичних моментів. Також я пишаюся тим, що ми одночасно проголосуємо не тільки за ратифікацію, але й за план втілення дорожньої карти – того, що Україні потрібно зробити», – підкреслив Петро Порошенко.

Читайте також:  Україна та ЄС започатковують нову програму макрофінансової допомоги

Після цього глава держави висловив думку, що Україна повинна отримати статус провідного союзника США за рамками НАТО. Як пояснив Порошенко, вже через кілька днів він полетить в США, де проведе зустрічі в Конгресі та з президентом США.

«Ми будемо говорити про те, щоб Україна була провідним союзником США за рамками НАТО», – додав президент.

Читайте також:  У МЗС України висловили протест у зв'язку з візитом Путіна до окупованого Криму

За словами Порошенка, зараз для України дуже важливим є питання покращення безпеки. Як запевняє Порошенко, всі європейські і заатлантичні партнери України розуміють, що в даний момент йдеться не тільки про суверенітет України, а й про світову безпеку.

Рекомендовані матеріали:

Коментувати