Політика

Під домовленостями про припинення вогню повинен стояти підпис російської сторони – Ляшко

 Коментуючи рішення про можливе припинення вогню, яке обіцяють ухвалити сьогодні, 5 вересня, на переговорах у Мінську, народний депутат України Олег Ляшко сказав, що досвід Женеви показує, що ціна таких рішень для Росії мізерна. Як нагадав політик, Росія з самого початку порушувала Женевські домовленості і Україна, в свою чергу, підтримала тоді ідею припинення вогню, втратила темп у військових діях і зазнала серйозних втрат.

 За його словами, двостороннє припинення вогню, безсумнівно, необхідне, однак воно створює великі ризики для України.

Читайте також:  Росія може передати Україні полонених моряків до жовтня, - Полозов

 «Двостороннє припинення вогню Україні потрібно, але воно створює великі ризики для нас, якщо деескалація агресії не відбуватиметься в мінімальних часових параметрах. Якщо припиняється вогонь, то через 6 або 12 годин Росія повинна почати виведення своїх військ і озброєнь за певним графіком. Через 6 або 10 годин розгортається місія ОБСЄ, яка відстежує виконання заходів з деескалації. Росія негайно припиняє обстріл українських військ зі своєї території. Українські війська залишаються на нинішніх позиціях. Російські війська відводяться від українських кордонів», – написав він у Facebook.

Читайте також:  В МЗС РФ передали клопотання про звільнення моряків, - Денисова

 Олег Ляшко підкреслив, що припинення вогню – це не мета, а засіб. При цьому він додав, що також дуже важливо, щоб під домовленостями про припинення вогню стояли підписи російської сторони, а не представників «ДНР» і «ЛНР».

 «Останні – ширма, створена Росією для прикриття російської агресії. Російське вторгнення має бути легалізовано. Адже вторгнення російських військ – факт, вже усвідомлений всім світом», – підкреслив депутат.

Читайте також:  Володимир Зеленський зустрівся з родинами моряків, затриманих біля Керченської протоки

 В цілому, як зазначив Олег Ляшко, немає ніякої впевненості в тому, що Росія піде на припинення вогню для деескалації агресії.

 «У Путіна зірвало дах. Є велика ймовірність, що він буде продовжувати агресію. І саме з цього має виходити керівництво держави», – підсумував він.

Читайте також:

Коментувати