Економіка

Іран може постачати газ в Європу – Алі Маджед

  Іран готовий поставляти газ до Європи по трубопроводу "Набукко", заявив замміністра нафти Ісламської республіки Алі Маджед.

 З урахуванням того, що Європа прагне диверсифікувати джерела отримання енергоносіїв, Іран може задовольняти частину потреб країн континенту в газі за допомогою поставок трубопроводом "Набукко", сказав заступник міністра іранським ЗМІ.

 Він повідомив,  дві європейські делегації обговорювали різні маршрути доставки країнам континенту іранського газу.

Читайте також:  Коболєв зробив заяву про постачання в Україну американського газу

 Після ослаблення односторонніх санкцій щодо Тегерана Іран і європейські партнери повинні визначити шляхи вирішення проблеми, сказав заступник міністра.

 За словами А.Маджеді, експорт іранського газу може здійснюватися через Туреччину, Ірак, Сирію, кавказький регіон, а також по Чорному морю. Однак, зазначив він, поставки через Туреччину представляються найбільш оптимальними.

 Як повідомлялося, проект магістрального газопроводу "Набукко" передбачав поставки енергоресурсів з Центральної Азії та Азербайджану в країни Євросоюзу в обхід території РФ. Спочатку будівництво планувалося почати в 2011 році і завершити в 2014 році, проте його реалізація кілька разів відкладалася і досі знаходиться під питанням через проблеми з можливими постачальниками газу.

Читайте також:  Петро Порошенко подякував США за підтримку введення санкцій проти "Північного потоку-2"

 А.Маджеді підкреслив, що без іранського газу проект "Набукко" позбавлений сенсу.

 ЄС, ввівши санкції проти Ірану, карає сам себе, заявив заступник міністра. За його словами, іранський газ є єдиною конкурентоспроможною альтернативою для Європи.

 Тому зарубіжні країни повинні брати участь в освоєнні іранських газових родовищ, що складають понад 18 % світових запасів блакитного палива, підкреслив А.Маджеді

Читайте також:  Серпнева ціна на газ має стати основною для наступного опалювального сезону, – Володимир Гройсман

  Джерело: Інтерфакс -Україна

Читайте також:

Коментувати