Окупація Криму

В ЄСПЛ почали розгляд заяви України щодо анексії Криму РФ – ЗМІ

 Євросуд з прав людини розпочав розгляд заяви України щодо анексії Криму Росією.

 В даний час Європейський суд з прав людини, куди Україна звернулася через анексію Криму Росією, вже здійснює дослідження обставин, викладених у заяві української сторони. Про це «Крим.Реалії» повідомив чиновник Міністерства юстиції України.

«При цьому, враховуючи подальший негативний розвиток подій, Міністерство юстиції у співпраці з іншими органами продовжує здійснювати збір і аналізувати відповідну інформацію на предмет подальшого напрямку доповнень до заяви», – повідомили в українському відомстві.

З метою попередження та недопущення подальших порушень прав осіб, які постійно проживають і тимчасово перебувають на території Кримського півострова, а також на території України в цілому, з боку Російської Федерації, 13 березня 2014 року на підставі статті 33 («Міждержавні справи») Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, уряд України подав до Європейського суду з прав людини заяву проти Російської Федерації, враховуючи події, які почалися на території Автономної Республіки Крим з кінця лютого 2014 року і які тривають досі.

У представленій міждержавній заяві та доповненнях до неї Україна вказує на порушення Росією прав, гарантованих статтями 2, 3, 5, 8, 9, 10, 11, 14 згаданої Конвенції, та статтею 1 Протоколу 1, статтею 2 Протоколу 4 до Конвенції.

У заяві проти Російської Федерації Україна заявила про порушення з боку Росії норм статті 1 Протоколу до Конвенції, що дає в подальшому можливість вимагати відшкодування матеріального збитку.

Як повідомили в Мін’юсті, на сьогоднішній день сума заявлених збитків становить 1 трлн 180 млрд грн. «І вона навряд чи є остаточною, враховуючи, що згадана вище заява постійно оновлюється і доповнюється», – зазначили у відомстві.

Як відомо, 16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя пройшов так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський Союз, ні США не визнали дане голосування і вважають, що Росія анексувала Крим.

Джерело: УНІАН

Читайте також: