fbpx
Ситуація на Південному Сході України

Клімкін повідомляє, що бойовики зривають тристоронні переговори

 Терористи зривають тристоронню зустріч контактної групи.

 Плановану зустріч тристоронньої контактної групи для вирішення кризи в Україні за участю представників сепаратистів зі сходу країни зривають саме сепаратисти, заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін в оприлюдненому в суботу інтерв’ю російському виданню "Комерсант", пише УНН.

 За його словами, українська сторона намагалася організувати таке засідання "де тільки можна, включаючи такі унікальні місця, як Святогірська лавра", але і туди сепаратисти не приїхали, наполягаючи тільки на Донецьку – а це враховуючи становище з безпекою неприйнятно ні для представників України, тобто Леоніда Кучми, ні для представників ОБСЄ. А на пропозицію України провести засідання на території Росії не надійшло згоди російської сторони, додав міністр.

 Як сказав Клімкін, пропонували навіть такі "інноваційні підходи", як провести відеоконференцію через скайп, але і на це сепаратисти не погодилися. Міністр висловив сподівання, що в найближчі дні все-таки вдасться влаштувати хоч відеоконференцію, на якій домовитися, як і коли можна провести реальну зустріч. "Все, що було можливо для організації зустрічі контактної групи у встановлений термін, ми зробили", – підкреслив Павло Клімкін.

 2 липня міністри закордонних справ України, Росії, Німеччини та Франції погодили пакет заходів, необхідних для продовження режиму припинення вогню на Донбасі. У спільній заяві, зробленій після цієї зустрічі в Берліні, говорилося про необхідність відновити переговори тристоронньої робочої групи з врегулювання ситуації на сході України не пізніше 5 липня. Але ця зустріч досі так і не відбулася.

 Джерело: УНН

Читайте також: