Економіка

Україна не потребує відновлення поставок російського газу для проходження опалювального сезону – Юрій Вітренко

Україна здатна пройти опалювальний сезон без відновлення постачань газу з Росії – радник голови "Нафтогазу".

  Існуючі темпи закачування газу в українські сховища і збільшення його закупівель в Європі з вересня цього року дозволяють Україні забезпечити опалювальний сезон навіть без відновлення постачання російського природного газу, вважає головний радник голови правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

Читайте також:  Зростання зарплат, пенсій: Володимир Гройсман про бюджет 2020 року

"При поточній ситуації, при нормальному кліматі ми спокійно проходимо опалювальний сезон і наступного року можемо відносно комфортно себе почувати", – сказав він агентству "Інтерфакс- Україна" в кулуарах конференції "Європейський вибір України: вплив на бізнес", організованої в Лондоні інвестиційною компанією "Конкорд Капітал".

Ю.Вітренко пояснив, що торік закупівлі російського газу склали 22 млрд куб. м, а після запуску у вересні цього року словацького маршруту потужності імпорту газу з Європи досягнуть 15 млрд куб. м на рік.

Читайте також:  У "Нафтогазі" прокоментували інформацію про пропозицію "Газпрому" щодо транзиту газу

За його словами, різниця в 7 млрд куб. м покривається за рахунок енергоефективності, переходу на альтернативні види палива, скорочення споживання газу через зниження виробництва, а також за рахунок ситуації на сході країни.

Радник голови НАК уточнив, що навіть після припинення російських поставок (з 16 червня – ІФ) в українські сховища закачується по 30-35 млн куб. м газу на добу.

Читайте також:  «Нафтогаз» зобов’язаний у липні знизити ціну на газ для населення ще на 650 гривень

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також:

Коментувати