fbpx
Політика

Шеремета розповів, чому після кредитів МВФ гривня не зміцнилася

Міністр економіки Павло Шеремета кілька разів ухилився від відповіді на запитання журналістів про те, чому після затвердження програми допомоги МВФ і виділення перших коштів разом з розміщенням єврооблігацій на цьому тижні, гривня так і не зміцнилася. Він також не став відповідати на питання, коли, на його думку, долар може подешевшати до 10,5 грн – прогноз, який він озвучив в кінці квітня цього року.

Читайте також:  Очільник МЗС Угорщини знову погрожує Україні

"Перш за все, курс вирішує ринок. Ескалація на сході негативно впливає на ринки, які піддаються, очевидно, певній нервозності, і ми бачимо це на курсі", – в результаті відповів міністр економіки.

Також глава Мінекономрозвитку не став чітко відповідати на запитання, чи очікує його міністерство зниження курсу до 12 гривень за долар у разі загострення ситуації на сході України.

"Є хороша приказка: "Надійся на краще, але готуйся до гіршого". У такому дусі ми працюємо", – відповів Павло Шеремета, зазначивши, що міністерство готує відповідні плани дій на різні варіанти розвитку подій.

Читайте також:  На виборах президента у Словаччині переміг проросійський Петер Пеллегріні

Як відомо, українська влада і західні держави очікують стабілізації політичної ситуації в Україні після проведення 25 травня цього року позачергових виборів президента. Ці вибори мають підтвердити легітимність діючої в країні влади, сформованої після революційних подій в лютому цього року.

Читайте також: