Ситуація на Південному Сході України

МЗС України: Кремль заохочує дії бойовиків на Донбасі

Розраховуючи на «практичну реалізацію нелегітимних референдумів», в Кремлі прямо заохочують дії сепаратистів. Російська сторона вдається до маніпуляцій з нелегітимними «референдумами», продовжуючи обманювати все міжнародне співтовариство. Про це сказано в офіційному коментарі МЗС України. Таким чином у відомстві прокоментували реакцію Кремля на «референдуми» в Луганській і Донецькій областях.

«Висловлюючи "повагу" до заходів, вжитих в умовах терору бойовиків, російська сторона визнає прийнятність практики залякування мирного населення, відкритих фальсифікацій і показує свою неповагу до існуючих демократичних процедур», – заявили в МЗС України.

У Києві пояснили, що такі дії суперечать загальновизнаним міжнародним стандартам і принципам. МЗС України підкреслив, що коментарі Кремля щодо минулих «референдумів» у східних областях ніяк не сприяють деескалації обстановки.

У коментарі МЗС України сказано, що практика маніпулювання не буде прийнятною для офіційного Києва.

«Наших громадян цікавить лише справжній діалог, в центрі якого стоїть не питання із зміною меж, а хворобливі і реальні соціальні, політичні та економічні питання», – запевнили МЗС.

Варто відзначити, що 11 травня МЗС України назвав «референдуми» на сході «юридично нікчемними». На думку МЗС України, такі «референдуми» не мають жодних правових наслідків для суверенітету і територіальної цілісності України. У МЗС України переконані, що організатори «злочинного фарсу» спеціально пішли на порушення Конституції та законодавства України.

Нагадаємо, що раніше і в Кремлі поділилися думкою про референдум.

«Москва з повагою ставляться до волевиявлення населення Донецької та Луганської областей», – заявили в прес -службі Путіна.

Читайте також:

Коментувати