Політика

Мартін Шульц: «Про дальше співробітництво України з ЄС варто говорити з новим президентом»

Голова Європарламенту Мартін Шульц привітав звільнення військових спостерігачів ОБСЄ, які перебували в полоні у східних регіонах України. Однак загальну ситуацію в Україні Шульц оцінив як таку, що "досі викликає велике занепокоєння".

Голова Європарламенту підтримав ініціативу міністра закордонних справ Німеччини Франка- Вальтера Штайнмайера про проведення в Женеві другої міжнародної конференції для пошуку шляхів подолання української кризи.

Читайте також:  Медведчук і Бойко зустрілися у Москві з Дмитром Медведєвим

Крім того, Мартін Шульц висловив готовність допомогти в межах можливостей в організації такого заходу. За його словами, поки не йдеться про відправку Об’єднаних миротворчих сил ЄС в Україну. На питання журналістів, чи існує така можливість, Мартін Шульц заявив, що "перед тим як почати обговорювати такий варіант, треба спробувати знову посадити всіх учасників конфлікту за стіл переговорів".

Читайте також:  Створення transition books дає можливість продовження змін і спадковості урядових дій, - Володимир Гройсман

На думку голови Європарламенту, поки ще не вичерпані всі можливості дипломатії. У ході майбутньої повторної зустрічі в Женеві, на думку Шульца, необхідно з’ясувати, "чи є ще такі загальні інтереси України, ЄС і Росії, узгодження яких здатне призвести до зняття напруженості".

Він зазначив, що "був би радий, якщо 25 травня буде проведено вільні і чесні президентські вибори в Україні". "І ось тоді з главою держави, який отримав новий мандат довіри, ми могли б достатньо швидко почати переговори про подальші – слідом за асоціацією і зоною вільної торгівлі – кроки розвитку нашої співпраці", – сказав Шульц.

Читайте також:  Юлія Тимошенко розповіла, коли розпочнуться реальні зміни в країні

Читайте також:

Коментувати