Політика

Референдум в Криму був нелегітимним – Венеціанська комісія

Венеціанська комісія визнала нелегітимним референдум у Криму – глава Мін’юсту України.

  Венеціанська комісія в п’ятницю одноголосно прийняла рішення, яким визнала нелегітимним референдум у Криму, оскільки він порушує крім Конституції України ще й базові міжнародні принципи щодо територіальної цілісності та суверенітету суб’єктів міжнародного права, повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.  

"Щойно відбулося обговорення українського питання на сесії Венеціанської комісії. Попри зауваження російської сторони, Венеціанська комісія одноголосно прийняла рішення, яким визнала нелегітимним референдум у Криму, оскільки він порушує крім Конституції України ще й базові міжнародні принципи щодо територіальної цілісності та суверенітету суб’єктів міжнародного права", – написав П. Петренко в п’ятницю вдень на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.

Міністр зазначив, що також було заслухано висновок Венеціанської комісії щодо відповідності міжнародним стандартам законопроекту РФ про приєднання нових суб’єктів в РФ.

"У цьому висновку також було відзначено, що РФ, приймаючи такі рішення, порушує базові міжнародні принципи з територіальної цілісності країн. Приєднання тої чи іншої території можливе лише за міжнародним договором між двома державами. І в жодному разі не в односторонньому порядку! А тим більше – із застосуванням військової сили", – написав він.

П. Петренко зазначив, що в Криму, крім порушень як Конституції і законів України, російською стороною було допущено порушення базових принципів міжнародного права.

"Коли фактично під багнетами автоматів з масовими фальсифікаціями представники РФ намагалися прикрити анексію Криму якимись напівюридичними документами. Це неприпустимо для тих країн, які мають договори про дружбу і заявляють, що вони нібито партнери, як це сказав представник РФ. Партнери і друзі не приходять один до одного з автоматами", – резюмував міністр.

21-22 березня міністр юстиції України П. Петренко візьме участь у 98-му пленарному засіданні Венеціанської комісії "За демократію через право" у Венеції.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також:

Коментувати