Політика

У Бахчисараї в кримськотатарських масивах “референдум” зірвано

І. Умеров: "Референдум" в кримськотатарських масивах в Бахчисараї зірваний.

 У масивах компактного проживання кримських татар в Бахчисарайському районі не створено виборчих дільниць по "Всекримському референдуму". Про це Радіо Свобода повідомив голова Бахчисарайської районної державної адміністрації Ільмі Умеров, передає УНН.

Чиновник пояснив це тим, що виборчі комісії ны з кого формувати. Раніше Ільмі Умеров закликав жителів Бахчисарая не піддаватися на провокації, залишатися толерантними і мудрими і не брати участь в "референдумі".

Читайте також:  Генеральна прокуратура України поки не викликала на допит Віктора Ющенка

Також Ільмі Умеров закликав керівників і фахівців органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування "не виконувати злочинні вказівки".

Як повідомляв УНН, 16 березня на території кримського регіону проводиться "референдум" про статус Криму. Верховна Рада Криму 6 березня прийняла рішення приєднати Крим до РФ і винесла на референдум 16 березня два питання:

"1) Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта Російської Федерації?
2) Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?"

Читайте також:  Ірина Геращенко: «Допоки українці незаконно утримуються в Росії, ми маємо надати всебічну підтримку їхнім родинам»

14 березня Конституційний суд України визнав неконституційним рішення кримського парламенту про проведення референдуму. 15 березня Верховна Рада України достроково припинила повноваження парламенту Криму. Також 15 березня стало відомо, що експерти Ради Європи з конституційного права (Венеціанська комісія) назвала " референдум" про приєднання Криму до Росії "нелегітимним".

Читайте також:  "Наша позиція не може змінитися": Дмитро Пєсков прокоментував рішення Міжнародного трибуналу по українським морякам

У свою чергу, Меджліс кримськотатарського народу закликав кримчан бойкотувати "референдум" і Верховну Раду та інші високі органи державної влади України – "негайно і спільно з міжнародними організаціями (ООН, ОБСЄ, Рада Європи, Європейський Союз) забезпечити вільне волевиявлення на здійснення кримськотатарським народом невід’ємною права на самовизначення на своїй історичній території Крим".

Джерело: УНН

Читайте також:

Коментувати