Політика

РФ заблокувала в СБ ООН ухвалення резолюції проти референдуму в Криму

Як щойно стало відомо, Росія заблокувала в Раді Безпеки ООН проект резолюції, що називає майбутній в Криму 16 березня референдум нелегітимним. Російський представник наклав вето на даний законопроект, і таким чином американський проект резолюції був відхилений.

 Американський проект отримав підтримку 13 країн-членів РБ, ще один член Радбезу – Китай утримався. Згідно з американським проектом, майбутній референдум в Криму оголошувався як такий, що  "не має сили", і містив заклик до всіх країн не визнавати його результати.

Читайте також:  Наступний саміт Східного партнерства відбудеться в 2019 або 2020 році, – Йозвяк

 Перед голосуванням постпред Росії при ООН Віталій Чуркін попередив, що РФ буде голосувати проти проекту резолюції.

 "Ні для кого не секрет, що Російська Федерація проголосує проти запропонованого проекту. Ми не можемо погодитися з його основним посилом – оголосити таким, що не має юридичної сили запланований на 16 березня референдум, в ході якого самі жителі Республіки Крим повинні визначити своє майбутнє", – пояснив Чуркін.

Читайте також:  МЗС України застерігає українців від поїздок до ряду країн

 За словами дипломата, філософія авторів тексту йде врозріз з одним з базових принципів міжнародного права – принципом рівноправності і самовизначення народів, закріпленим у статті 1 Статуту ООН.

Загрузка...

Рекомендовані матеріали:

Коментувати