Політика

Заява Януковича в Ростові розцінюється як провокація, – Генпрокуратура України

На сьогоднішню заяву Віктора Януковича, зроблену в Ростові, відреагували в українській Генеральній прокуратурі, повідомивши, що офіційна заява Януковича «розцінюється, однозначно, як провокація», яка спрямована «на підтримку сепаратистських настроїв і розпалювання національної ворожнечі» на території Криму і Південно-Східної України.

 На офіційному сайті Генпрокуратури України з’явилося повідомлення прес-служби відомства, в якому звертається увага на неадекватність і неприпустимість подібних заяв в умовах гострого громадянського конфлікту. У заяві Генеральної прокуратури наголошується, що під час свого сьогоднішнього виступу Віктор Янукович «закликав солдатів і офіцерів Збройних сил України не виконувати накази чинного керівництва і здійснювати непокору».

 У повідомленні ГПУ також сказано, що стосовно Віктора Януковича були розпочаті кримінальні виробництва «щодо перевищення ним повноважень в період з листопада 2013 до лютого 2014 року і за масові вбивства активістів Євромайдану ( за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 365 ( в редакції закону вiд 07 квітня 2011 року), ч. 3 ст. 27 ; п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України). Крім того, в повідомленні української Генпрокуратури зазначається, що  «відкрито провадження за фактом захоплення Януковичем державної влади у 2010 році, зазначені дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 109 КК України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади)».

 «Розслідується виробництво за ч. 2 ст. 109 Кримінального кодексу України про поширення указу № 90 / 2014 від 27 лютого 2014 року, яким Янукович намагався відновити свої повноваження за рахунок перенесення низки держустанов в місті Севастополі», – сказано в повідомленні, розміщеному на офіційному сайті Генеральної прокуратури України.

 У заяві ГПУ також вказується, що «публічні обіцянки громадянина Януковича повернутися до Києва найближчим часом можуть бути сприйняті правоохоронними органами тільки виходячи з його добровільної співпраці зі слідством».

За матеріалами: gp.gov.ua, podrobnosti.ua

Читайте також:

Коментувати