Політика

Обов’язки президента має виконувати Турчинов – Яценюк

Відповідно до Конституції, зараз обов’язки глави держави виконує Турчинов як голова ВР – Яценюк.

 Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк зазначає, що, відповідно до Конституції, зараз обов’язки глави держави виконує Олександр Турчинов як голова Верховної Ради України. Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав в інтерв’ю журналістам, відповідаючи на питання з приводу того, хто виконує сьогодні обов’язки глави держави.

  Він зазначив, що відповідно до Конституції, якщо "Президента немає, то тоді обов’язки покладаються на голову Верховної Ради України".

 Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 22 лютого, Верховна Рада прийняла постанову "Про самоусунення президента України від виконання конституційних повноважень". За відповідний документ проголосували 328 із 334 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. Даною постановою призначаються позачергові вибори президента на 25 травня 2014 року.

 Сам Янукович не визнає рішення Верховної Ради про його усунення з посади президента, повідомила його радник Ганна Герман. "Президент не визнає цього рішення Верховної Ради і вважає його незаконним. Всього пів дня він перебуває в робочій поїздці в Харкові, що було трактовано як самоусунення", – сказала Герман.

 За її словами, Янукович залишається чинним президентом, і буде продовжувати виконувати свої обов’язки.

 Джерело: УНІАН

Читайте також: