Економіка

І. Лавриненко пояснив, з чим пов’язаний дефіцит валюти в обмінниках

Експерт пояснив, чому зникла валюта з обмінників.

  Дефіцит валюти в обмінниках пов’язаний із діями агентів валютного ринку, які зумисно не продають свою валютну виручку, очікуючи більш вигідного для них курсу. Однак ця ситуація тимчасова, і невдовзі валюта знову з’явиться на ринку. Про це у коментарі УНН розповів директор аналітичного департаменту “Реформаторського клубу” Ігор Лавриненко.

Читайте також:  Зростання зарплат, пенсій: Володимир Гройсман про бюджет 2020 року

 Валютні агенти зумисно притримують реалізацію своєї виручки, оскільки сподіваються, що курс може зрости ще вище, тому й “не пускають в хід” свої гроші до “більших показників”. Однак ця ситуація тимчасова, а її виникнення обумовлене специфікою українського валютного ринку.

 “У нас немає вільного валютного ринку, тобто агенти не можуть купити чи продати стільки валюти, скільки вони захочуть. Валюта у нас купується під іноземні контракти (тобто якщо в тебе немає відповідного контракту, то ти не купиш валюту) і продається по факту виконання експортних контрактів. Це означає, що експортери законодавством зобов’язані щодня продавати свою валютну виручку. Вони, звісно ж, можуть взяти паузу на день-два чи навіть на тиждень і не продавати валюту, але не продавати її вічно вони не можуть. Тому рано чи пізно, скоріше за все валюта на ринку з’явиться”, прокоментував Ігор Лавриненко.

Читайте також:  В Україну приїхала місія МВФ

 Як відомо, вчора чимало українців не могло купити валюту. В обмінниках не було не тільки найбільш “ходових” доларів та євро, але і навіть менш “популярних” фунтів та російських рублів.

 Джерело: УНН

Читайте також:

Коментувати