Політика

Янукович підписав закон, яким скасовуються «закони 16 січня»

Янукович затвердив скасування низки законів від 16 січня.

Президент України Віктор Янукович затвердив скасування низки законів від 16 січня, повідомляється на офіційному сайті глави держави в п’ятницю.

Як повідомлялося, Верховна Рада на позачерговій сесії 28 січня скасувала дев’ять законів, прийнятих 16 січня.

Серед них – закон депутатів – "регіоналів " Володимира Олійника та Вадима Колесніченка, яким, зокрема, визначено порядок реєстрації та функціонування громадських організацій – "іноземних агентів"; введена кримінальна відповідальність за наклеп і екстремістську діяльність, а також за втручання в роботу інформаційних ресурсів органів державної влади; посилена кримінальна відповідальність за масові заворушення, блокування та захоплення будівель тощо. Прийняття цих законів викликало негативну реакцію західних політиків та офіційних осіб, а також міжнародних правозахисних організацій.

28 січня народні депутати на позачерговій сесії ухвалили рішення про визнання такими, що втратили силу цих законів.

Депутати скасували закон "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" авторства нардепів від фракції Партії регіонів Володимира Олійника та Вадима Колесніченка, а також закон про зміни до Регламенту Верховної Ради, який спрощує порядок надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народних депутатів, які скоїли злочин.

Крім того, скасовані закони "Про відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі"; закон щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів; закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо заочного кримінального провадження.

Депутати проголосували за скасування закону про звільнення від кримінальної відповідальності учасників мирних зібрань, що відбувалися з 21 листопада по 26 грудня, закон "Про внесення зміни до закону України  "Про безоплатну правову допомогу"; про відстрочення набуття чинності положень пункту 6 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення", закон, яким вводиться відповідальність за наругу над місцями поховання учасників Другої світової війни і закон, що змінює Кримінальний кодекс в частині відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашистів і їх поплічників.

Також було відмінено закон, яким вносяться запропоновані урядом правки до Податкового кодексу, яким поновлюється звільнення імпорту природного газу в Україну від податку на додану вартість, припинене наприкінці 2013 року.

Як повідомляється на сайті президента, В. Янукович також підписав 4 закони, ухвалених у Верховній Раді України 28 січня замість скасованих від 16 січня.

Зокрема, президент підписав: закон "Про внесення зміни до ст.197 Податкового кодексу України про звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України природного газу", "Про внесення зміни до Закону України "Про безоплатну правову допомогу" про відстрочення набуття чинності положень п.6 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення", "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України про відповідальність за заперечення або виправдання злочинів фашизму" та "Про внесення зміни до ст.297 Кримінального кодексу України про відповідальність за осквернення або руйнування пам’ятників, споруджених на згадку тих. хто боролися проти нацизму в роки Другої світової війни – радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Читайте також: