Економіка

Легалізація заробітної плати – гідне забезпечення нашого майбутнього

  Важливою проблемою є легалізація зайнятості населення та заробітної плати. Тому першочергова увага приділена пропаганді економічних, соціальних переваг отримання громадянами легальних доходів та сприяння створенню в суспільстві атмосфери негативного ставлення до роботодавців, які виплачують заробітну плату без оформлення трудових відносин – «в конвертах».

 Проблема виплати зарплатні «у конвертах» – це своєрідний трикутник: працедавець – робітник – держава. Тому боротися із цією проблемою потрібно, об’єднавши зусилля.

Читайте також:  "Нафтогаз" знижує ціну газу для споживачів в серпні на 5,1%

 Фахівцями ДПІ у Київському районі м. Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області систематично проводиться аналіз звітності щодо виявлення суб’єктів господарювання, які виплачують заробітну плату на рівні або менше мінімально встановленого розміру. З керівниками підприємств та підприємцями обговорюються причини і проблеми, які призводять до виплати заробітної плати нижче встановленого законом мінімального рівня.

 Тому спеціалісти ДПІ аргументовано переконують підприємців, керівників підприємств підвищувати заробітну плату своїм працівникам і заради загальної справи – відмовитися від «преміальних у конвертах».

Читайте також:  "Нафтогаз" сплатив до держбюджету додатково 8,2 млрд грн дивідендів за 2018 рік

 Протягом 2013 року в ДПІ у Київському районі м. Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області було проведено 52 засідання з керівниками 539 підприємств. З них 474 надали графіки поступового підвищення рівня заробітної плати найманих працівників. За результатами проведеної роботи додатково до бюджету за 2013 рік надійшло 1279 тис. грн.

Читайте також:  Число одержувачів субсидій планують розширити, - Андрій Герус

 Суб’єктам підприємницької діяльності теж слід пам’ятати: використання нелегальної робочої сили, не оформлення трудових відносин або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найманим працівником – це порушення трудового законодавства, яке передбачає адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.

 Інформацію про факти отримання заробітної плати у «конвертах» можна повідомити за телефоном: 210-52-31.

  За матеріалами: ДПІ у Київському районі м. Донецька ГУ Міндоходів в Донецькій області

Читайте також:

Коментувати