Право

ВР скасувала 9 з 12 законів, прийнятих 16 січня

Рада скасувала 9 законів від 16 січня, в тому числі про посилення відповідальності за порушення в ході масових акцій.

Народні депутати України на позачерговій сесії Верховної Ради у вівторок прийняли рішення про визнання такими, що втратили силу 9-ти законів, прийнятих 16 січня.

За таке рішення проголосував 361 народний депутат з 412 зареєстрованих в залі у вівторок. Зокрема, від фракції Партії регіонів – 167, "Батьківщини" – 81, "УДАРу" – 39, "Свободи" – 35, КПУ – 0, позафракційних – 39.

Депутати скасували закон "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" авторства нардепів від фракції Партії регіонів Володимира Олійника та Вадима Колесніченка, а також закон про зміни до Регламенту Верховної Ради, який спрощує порядок надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народних депутатів, які скоїли злочин.

Крім того, скасовані закони "Про відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі"; закон щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів; закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо заочного кримінального провадження.

Депутати проголосували за скасування закону про звільнення від кримінальної відповідальності учасників мирних зібрань, що відбувалися з 21 листопада по 26 грудня, закон "Про внесення зміни до закону України "Про безоплатну правову допомогу"; про відстрочення набуття чинності положень пункту 6 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення", закон, яким вводиться відповідальність за наругу над місцями поховання учасників Другої світової війни і закон, що змінює Кримінальний кодекс в частині відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашистів і їх поплічників.

Також було відмінено закон, яким вносяться запропоновані урядом правки до Податкового кодексу, яким поновлюється звільнення імпорту природного газу в Україну від податку на додану вартість, припинене наприкінці 2013 року.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Читайте також:

Коментувати