Новини світу

МВС України: В ЄС за маскування обличчя під час масових заходів передбачена кримінальна відповідальність

Маскувати обличчя на масових заходах в країнах ЄС заборонено вже 25-30 років – МВС

Згідно з новим законом, громадянам, які прийшли на мирні зібрання та інші масові заходи, забороняється маскувати своє обличчя – в ​​МВС зазначили, що подібна норма діє в країнах Євросоюзу вже 25-30 років, повідомляє УНН, посилаючись на прес -службу міністерства.

 16 січня цього року Верховна Рада України прийняла ряд законів, що вносять зміни до деяких нормативно-правових актів. Одним з них є закон "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальні закони про додаткові заходи захисту безпеки громадян". Зокрема, цим законом були внесені зміни в ст. 185-1 КУпАП, яка доповнена 3 і 4 частинами. Згідно з ними громадянам, які прийшли на мирні зібрання та інші масові заходи, забороняється маскувати своє обличчя. Тобто бути в касці, масці або шоломі. Крім цього, є заборона на пронесення на мирні зібрання будь-якої зброї, засобів відкритого вогню, піротехніки, спеціальних засобів самооборони, вибухових або легкозаймистих речовин, а також предметів, спеціально пристосованих або заздалегідь заготовлених для вчинення протиправних дій. Зокрема, забороняється приходити у форменому одязі, який копіює або схожий на формений одяг працівників силових структур. За все це встановлюється відповідальність. Санкції цієї статті – штраф від 2500 до 4250 або адмінарешт до 15 діб.

 Глава кафедри організації охорони громадського порядку Національної академії внутрішніх справ України Володимир Куликов пояснив, що закон набирає чинності вже з наступного дня після його опублікування. Відтак, правоохоронці мають всі законні підстави на застосування до особи, яка порушила вимоги цієї статті, відповідних адміністративних засобів примусу. "Зокрема, особа доставляється до міліції, складаються адмінпротоколи, і направляються до суду", – зазначив Володимир Куликов.

 "Якщо порівняти країни Європейського союзу, то, як приклад, у Німеччині така практика діє вже 25 років. У цій країні за маскування обличчя під час масових заходів передбачена кримінальна відповідальність, а саме – позбавлення волі на строк до 1 року. У Великобританії аналогічна практика діє майже 30 років. А у Франції для тих осіб, які приховують своє обличчя під час погромів, передбачено 3 роки в’язниці і 45 000 євро штрафу", – підкреслив Володимир Куликов.

 Джерело: УНН

Читайте також:

Коментувати