fbpx
Економіка

Землекористувачі Шевченківського району столиці за січень-листопад 2013 року поповнили місцевий бюджет на 170 мільйонів гривень!

  За 11 місяців 2013 року платежі за користування земельними ділянками у Шевченківському районі столиці склали 169 мільйонів 868 тисяч гривень.

 Нагадуємо, що відповідно до статті 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Але разом з тим, діючим законодавством передбачені і певні категорії платників земельного податку, які мають право на пільги.

 Так, від сплати податку з числа юридичних осіб звільняються, зокрема, заклади культури, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури, громадські організації інвалідів, релігійні організації тощо.

 Серед пільгових категорій громадян є інваліди I i II груп, громадяни, які виховують трьох i більше дітей, пенсіонери за віком, ветерани війни, чорнобильці та особи, які передали в оренду земельні ділянки платникам фіксованого сільськогосподарського податку.

 Шановні громадяни! Якщо ж у вас немає права на пільгу, але у той же час з якихось причин повідомлення про сплату земельного податку вас не знайшло, радимо не гаяти час та звернутись до Центрів обслуговування платників або до місцевих підрозділів Міндоходів за місцем постійного проживання для з’ясування обставин. Адже, у разі систематичної несплати земельного податку, крім фінансової відповідальності у вигляді штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податку до бюджету, яка встановлена Податковим кодексом, діючими нормами Земельного кодексу, передбачена ще і можливість вилучення земельної ділянки з користування.

 Звертаємо увагу власників землі та землекористувачів – юридичних осіб та громадян на своєчасність розрахунків із бюджетом. Адже кошти у вигляді земельного податку ідуть до скарбничок місцевих громад та використовуються ними на розвиток або вирішення соціально-економічних питань.

  За матеріалами: ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів м. Києві

Читайте також: