fbpx
Економіка

Подавати звітність з ПДВ необхідно разом з реєстрами виданих та отриманих податкових накладних

До нової звітної податкової декларації з ПДВ додаються копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних, у рядку 012 „Звітної нової” яких вказується позначка „Х”.

 Згідно із вимогами Податкового кодексу України та Порядком ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних (затверджений наказом Міністерства фінансів України від 17.12.2012 № 1340) реєстр ведеться в електронному вигляді у форматі, затвердженому контролюючим органом, та за власним бажанням платника у паперовому вигляді.

 Платники податку щомісяця в строки, що передбачені для подання податкової звітності (календарний місяць), у тому числі для яких встановлено звітний податковий період – квартал, подають органу доходів і зборів копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних за такий період в електронному вигляді.

 Згідно із Порядком заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (затверджений наказом Міністерства фінансів України від 25.11.11 №1492) податкова декларація з ПДВ подається платником за звітний період незалежно від того, чи провадив такий платник податкову господарську діяльність у звітному періоді.

 У складі декларації подаються передбачені додатки (у разі заповнення даних у відповідних рядках декларації) та копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних.

 Після подання декларації за звітний (податковий) період платник податку має право до закінчення граничного терміну подання декларації за такий самий період подати нову декларацію з виправленими показниками.

 У службовому полі реєстру виданих та отриманих податкових накладних для відмітки про тип декларації (011 – 012) та службовому полі для відмітки про подання податкової декларації з позначкою (рядки 021 – 024) проставляється позначка „Х” у рядку службового поля, яке відповідає типу декларації.

 Враховуючи вищевикладене, при поданні платником ПДВ нової звітної податкової декларації з ПДВ, до такої декларації додаються копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних, у рядку 012 „Звітної нової” яких вказується позначка „Х”.

  За матеріалами: ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Читайте також: