Право

Центри безкоштовної правової допомоги з’являться в Україні з 1 липня 2014 року – радник Януковича

З 1 липня 2014 року в Україні почнуть роботу центри безоплатної правової допомоги. Про це стало відомо від радника президента України Андрія Портнова. Радник українського президента розповів про це в четвер під час брифінгу.

За його словами, створення в Україні спеціальних інститутів безоплатної правової допомоги передбачається в законопроекті про прокуратуру, який був внесений Віктором Януковичем на розгляд до Верховної Ради . Крім появи центрів, законопроектом передбачається збільшення терміну повноважень генпрокурора України до семи років.

Читайте також:  Міністр юстиції Австрії дав згоду на екстрадицію Фірташа до США

«З метою забезпечення представництва інтересів українських громадян у зв’язку з тим, що органи прокуратури позбавляються цих повноважень, ці повноваження перейдуть до інститутів безоплатної правової допомоги», – пояснив Андрій Портнов.

За словами радника Януковича, уряд України направить значні бюджетні кошти для початку роботи безкоштовних правових інститутів. Зокрема, зазначив Андрій Портнов, йдеться про десятки мільйонів гривень.

Читайте також:  Міністр юстиції Австрії дав згоду на екстрадицію Фірташа до США

«Це буде спрямоване на те, щоб не з 2017 року, а вже з 1 липня 2014 ввести в Україні центри безоплатної правової допомоги», – пояснив радник Віктора Януковича.

Таким чином, як запевнив Портнов, вже з 1 липня 2014 року всі соціально незахищені особи та малозабезпечені громадяни, особи, які були затримані за підозрою у вчиненні кримінального злочину, і всі особи, щодо яких було застосовано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, будуть отримувати безкоштовну правову допомогу. Крім того, безкоштовну правову допомогу отримають всі обвинувачені і підозрювані, а також біженці. Допомога буде надана у вигляді консультацій щодо складання процесуальних документів, супроводження та представництва в суді.

Читайте також:  Міністр юстиції Австрії дав згоду на екстрадицію Фірташа до США

За матеріалами: Інтерфакс-Україна 

Читайте також:

Коментувати