Міжнародна економіка

Рейтинг легкості ведення бізнесу Світового банку. Україна піднялася на 28 позицій

  Завдяки реформам у сфері дерегуляції в будівництві, реєстрації власності і доступу до кредитування Україна за 2012 рік піднялася на 28 позицій у рейтингу легкості ведення бізнесу (Doing Business 2014) Світового банку (СБ), зайнявши 112- ту позицію зі 189 досліджених економік.

"Україна більше за всіх поліпшила сприятливість умов підприємницької діяльності за останній рік", – йдеться в оприлюдненому у вівторок щорічному дослідженні.

Згідно з ним, Україна домоглася найкращого прогресу серед всіх країн, продемонструвавши реформи відразу у восьми з 10 секторів, і тепер за легкістю ведення бізнесу займає місце між Ліваном і Папуа Нова Гвінея.

За оцінками експертів СБ, найбільш вражаючий успіх Україна продемонструвала в дерегуляції в будівництві: у цьому субрейтингу країна піднялася відразу на 145 позицій – на 41-е місце.

У реєстрації власності в Doing Business 2014 Україна посіла 97-е місце, поліпшивши свій минулорічний результат на 61 позицію. Прогрес у сфері доступу до кредитування дозволив у цій сфері піднятися ще на 11 позицій і показати високий 13-й результат.

За іншими критеріями зафіксовано або невелике поліпшення (у сплаті податків – на чотири позиції, у створенні бізнесу – на три), або відсутність прогресу (міжкордонна торгівля, виконання контрактів), або навіть погіршення результатів (в захисті інвесторів – на одну позицію, доступі до електроенергії – на дві, а у процедурі банкрутства – на п’ять).

У результаті Україна залишається серед світових аутсайдерів у субрейтингах доступу до енергопостачання (172-е місце), сплати податків (164- е), процедурі банкрутства (162-е), міжкордонної торгівлі (148-е) і захисту інвесторів (128-е).

У цілому восьмий рік поспіль світовий рейтинг зі створення найбільш сприятливих умов для ведення бізнесу очолює Сінгапур. У десятку лідерів також увійшли Гонконг, Нова Зеландія, США, Данія, Малайзія, Республіка Корея, Грузія, Норвегія і Великобританія.

Замикає список Республіка Чад, що знову помінятися місцями з іншим аутсайдером і своїм географічним сусідом – Центрально-Африканською Республікою.

Росія за рік піднялася на 19 позицій – до 92-го місця, Білорусь – на одну, до 63-го, Казахстан – на три, до 50-го, Молдова – на вісім, до 78-го місця.

Джерело: Інтерфакс-Україна 

Читайте також:

Коментувати