fbpx
Політика

ЗВТ є асиметричною з точки зору доступу до ринків – представництво ЄС в Україні

Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі в рамках Угоди про асоціацію, Україна відразу отримає доступ на європейські ринки в той час, як європейські компанії не відразу отримають доступ на український ринок. Про це сказав в ході ІІІ Національно-експертного форуму "Україна після Вільнюса" координатор з питань торгівлі представництва ЄС в Україні Жослін Гітоном, передає кореспондент УНН.

"Ми вважаємо, що угода все-таки буде підписана. Перше, що очікує Україну, – це введення ЗВТ, зменшення тарифів. Україна відразу отримає доступ на європейські ринки, а європейські компанії не відразу отримають доступ на український ринок", – сказав він.

Читайте також:  В ОП пообіцяли не допустити скасування електронного декларування

За словами представника ЄС, для європейських компаній буде певна відстрочка, адже українські компанії повинні отримати певний час для адаптації до європейських стандартів.

"Тому ця Угода в певній мірі асиметрична з точки зору доступу до ринків", – додав він.

Екс -президент Європарламенту Єжи Бузек зазначив, що на сьогодні все залежить від української сторони, щодо підписання Угоди про асоціацію.

Читайте також:  В Єврокомісії відреагували на хворобу Зеленського

"Буде підписання Угоди про асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі ? Ми сподіваємося, що це відбудеться. Умови, висунуті європейською стороною Україні, відомі. І тепер все залежить від дій українського уряду ", – зазначив він.

Джерело: УНН

Читайте також: