Економіка

Янукович просить Раду прийняти кредитний договір з ЄС на 610 млн євро

Президент України Віктор Янукович подав до Верховної Ради для ознайомлення законопроект «Про ратифікацію меморандуму і кредитної угоди з Євросоюзом». Зокрема, йдеться про надання Україні макрофінансової допомоги від офіційного Брюсселя. Йдеться про 610 мільйонів євро, які повинні «поліпшити платіжний баланс держави».

Варто відзначити, що документ № 0050 від 23 жовтня 2013 «законопроект про ратифікацію меморандуму про взаєморозуміння між Європейським союзом як кредитором і Україною як позичальником і кредитної угоди між Україною як Позичальником, Нацбанком України як агентом позичальника та Європейським союзом як кредитором» був представлений на сайті Верховної Ради.

Читайте також:  Підвищення пенсій – це постійне завдання влади, – Володимир Гройсман

Планується також, що Європейський союз надасть макрофінансову допомогу Україні чотирма траншами. Розміри траншей складуть 100, 10, 250 і 250 мільйонів євро відповідно. Не виключається, що другий і третій транш Євросоюз може перерахувати Україні одночасно.

Повідомляється, що період між наданням 1- го, 2- го, 3-го і 4- го траншу складає як мінімум 3 місяці.

Читайте також:  У 2020 році зарплата всіх освітян зросте від 20% до 70%

Загальний термін погашення кредиту Україні – не більше 15-ти років.

Крім того, процентна ставка з запозичення стане відома лише під час виходу Єврокомісії на зовнішній кредитний ринок для отримання коштів. Саме ці кошти Євросоюз і буде перераховувати Україні за такою ж кредитною ставкою (як і на ринку). При цьому офіційний Київ повинен профінансувати всі операційні витрати на надання кредитних коштів Європейською комісією.

Читайте також:  Серпнева ціна на газ має стати основною для наступного опалювального сезону, – Володимир Гройсман

Очікується, що перший транш Україна отримає після ратифікації кредитної угоди і меморандуму про взаєморозуміння у Верховній Раді. Решта траншів виділятимуться після виконання вимог ЄС. Зокрема, ці критерії стосуються сфери управління держфінансами, торгівлі, енергетики та податкової політики.

За матеріалами: УНН

Читайте також:

Коментувати