Новини світу

Росія порушила принципи СОТ, заборонивши постачання молочної продукції з Литви – Даля Грібаускайте

  Російська заборона на постачання молочної продукції з Литви порушує принципи Світової організації торгівлі, вважає литовський президент Даля Грібаускайте.

Як заявила президент на зустрічі з керівниками країн Європейського союзу, "причини введення ембарго були явно політичними".

За словами глави держави, Росія не інформувала і не представила жодних офіційних роз’яснень, а це порушує принципи рівноправності економічного співробітництва Росії і всього ЄС.

Читайте також:  Лукашенко впевнений, що у Білорусі залишаться "теплі відносини" з Україною

Президент подякувала керівникам ЄС за підтримку та оперативну реакцію Єврокомісії.

Д. Грібаускайте у четвер разом з головою Ради глав Європи Херманом Ван Ромпеєм і президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозо взяла участь у координаційній зустрічі, на якій обговорювалися найбільш важливі питання Ради глав Європи.

7 жовтня Росія призупинила ввезення молочних продуктів з Литви через претензії до якості.

Читайте також:  Лукашенко впевнений, що у Білорусі залишаться "теплі відносини" з Україною

Єврокомісія пізніше заявила, що довіряє безпеці литовських молочних продуктів, закликавши Росію, що обмежила їх імпорт, поводитися пропорційно.

"У деяких випадках, на думку Євросоюзу, стандарти РФ занадто строгі і перевищують те, що з наукової точки зору зобов’язує забезпечити захист споживачів. Комісія закликає РФ вести себе пропорційно у разі встановлення певного відхилення від російських санітарних стандартів у молочних продуктах з Литви", – сказав агентству BNS представник з друку Єврокомісії, відповідальний за питання охорони здоров’я, Фредерік Вінсент.

Читайте також:  Лукашенко впевнений, що у Білорусі залишаться "теплі відносини" з Україною

У Мінсільгоспі Литви в минулу середу заявили, що російські фахівці, які прибули до Литви для перевірки якості продукції литовських переробників молока, поки не дали жодних зауважень чи пропозицій.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також:

Коментувати