fbpx
Політика

Нідерланди вимагають від Росії до понеділка вирішити проблему з Arctic Sunrise

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що Росія до понеділка повинна вирішити питання з заарештованими активістами «Грінпіс» з Arctic Sunrise. В іншому випадку Нідерланди звернуться до Міжнародного трибуналу з морського права в Гамбурзі. При цьому глава уряду зазначив, що «ведеться робота щодо дипломатичного вирішення даного питання».

Згадавши про серію останніх інцидентів як з проникненням у квартиру співробітника російського посольства в Гаазі, так і в тимчасовий офіс «Грінпіс» в Мурманську, Рютте закликав «вирішувати ці інциденти один за іншим, крок за кроком, з холодною головою».

Читайте також:  В КСУ прокоментували своє скандальне рішення

Прем’єр також підкреслив, що тільки тоді з’явиться можливість проведення урочистого закриття перехресного року, намічене на дев’яте листопада, коли має відбутися візит до Росії короля Нідерландів Віллема-Александера та королеви Максими.

Рютте також зауважив, що «напруженість, яка виникла у відносинах між» країнами «не є причиною, щоб не відпустити короля в Росію». Днем раніше глава МЗС Нідерландів Франс Тіммерманс також висловився проти скасування запланованого візиту.

Читайте також:  Україна підтримала санкції ЄС проти «Ісламської держави»

За матеріалами: РИА Новости

Читайте також: