fbpx
Політика

У Мережі з’явилася перша після втечі з США відеозйомка Едварда Сноудена

На сайті WikiLeaks напередодні з’явилося відео з Едвардом Сноуденом, воно стало першим після того, як він втік із США.

Відео знято під час церемонії нагородження, коли колишні співробітники ЦРУ в Москві вручали Сноудену американську нагороду імені Сема Адамса "За чесність і чистоту в розвідці". Спеціально для цього до Росії приїжджали ще четверо "викривачів", всі – колишні співробітники американських спецслужб.

Де саме відбувалася їх зустріч зі Сноуденом, не повідомляється, відомо лише тільки, що відбулося це в минулу середу.

Читайте також:  Європарламент розкритикував Україну

"Якщо ми не можемо зрозуміти політику і програми нашого уряду, то не можемо з ними погоджуватися. І тут  йдеться не про якусь конкретну програму, а про тенденції у відносинах між владою і простими людьми. Виконавча влада – я кажу про Міністерство юстиції – не бажає переслідувати своїх посадових осіб, які брехали конгресу і всій країні перед камерами, але вони готові зупинити будь-кого, хто збирається розкрити правду ", – заявив в ході зустрічі Едвард Сноуден.

Нагороду вручав колишній співробітник ЦРУ Рей Макговерн, який відзначив, що "пишається рішенням пана Сноудена прислухатися до голосу совісті і діяти на користь загального блага, поступившись власною безпекою". Крім нього були присутні також екс-співробітники, що раніше отримали ту ж нагороду: Томас Дрейк, колишній колега Сноудена по Агентству національної безпеки, ще в 2000- х розкрив секретну інформацію про засоби аналізу розвідданих, Джеселін Раддак (Міністерство юстиції) і Колін Роулі (ФБР).

Читайте також:  Безвіз для України залежать від боротьби з корупцією, - посол ЄС

У Мережі з’явилася перша після втечі з США відеозйомка Едварда Сноудена (відео):

За матеріалами: vesti.ru. Відео: rutv.ru

Читайте також: