fbpx
Новини світу

Іспанія “економно” святкує День нації

 Сьогодні, 12 жовтня, Іспанія відзначає національне свято – День іспанської нації. Офіційне святкування почалося з військового параду, в якому взяли участь 2600 військовослужбовців, а також міністри уряду на чолі з його головою Маріано Рахоєм Бреєм, керівники більшості автономних областей країни. Традиційно захід проігнорували голови урядів Каталонії і Країни басків.

 На жаль, король Іспанії Хуан Карлос I не зміг бути присутнім на центральній мадридській площі, так як продовжує відновлюватися після нещодавно перенесеної операції на тазостегновому суглобі. Тому військовий парад вперше взяв наслідний принц Феліпе.

 Іспанія, як і багато країн Єврозони, переживає глибоку економічну кризу. Тому витрати на проведення урочистого заходу склали всього 823 000 євро (на 16 % менше, ніж у 2012 році). Також з економічних причин цього року не буде традиційного повітряного параду, відмовилася іспанська влада і від спуску на парашуті до головної трибуни національного прапора Іспанії, раніше здійснюваного щорічно.

 За матеріалами: ИТАР – ТАСС

Читайте також: