fbpx
Економіка

Фахівці ДПІ Голосіївського району розглянули основні чинники, які приваблюють іноземних інвесторів

  Забезпечення інвестиційної привабливості економіки України – один з пріоритетів Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".

 Така увага і підтримка розвитку інвестиційного клімату на державному рівні є цілком закономірною, адже сьогодні, як і в будь який інший час, інвестиції відіграють дуже важливу роль не тільки в розвитку окремого підприємства, а й держави в цілому. Створення сприятливого інвестиційного клімату – першочергове завдання сьогодення, адже завдяки цьому економіка країни отримає важливі ін’єкції для подальшого розвитку.

 Впровадження низки важливих економічних, правових, регуляторних та політичних заходів, які покращують інвестиційний клімат України, в кінцевому рахунку зменшують ступінь ризику капіталовкладень і збільшують можливість їх ефективного використання.

 Вже сьогодні в Україні створено розвинене правове поле для інвестування, адже необхідні гарантії діяльності для інвесторів передбачені чинним законодавством. Слід підкреслити, що Законом України "Про режим іноземного інвестування" для іноземних інвесторів в Україні встановлено національний режим, тобто надані рівні умови діяльності з вітчизняними інвесторами.

Читайте також:  Пільги та житлові субсидії в умовах воєнного стану

 До того ж Закон передбачає, що в разі припинення інвестиційної діяльності іноземному інвестору гарантується повернення його інвестиції в натуральній формі або у валюті інвестування без сплати мита, а також доходів від інвестицій у грошовій або товарній формі. Держава також гарантує безперешкодний і негайний переказ за кордон прибутків та інших коштів в іноземній валюті, отриманих на законних підставах внаслідок здійснення іноземних інвестицій.

 Важливо, що для підвищення захисту іноземних інвестицій Законом України від 16.03.2000 р. № 1547 ратифікована Вашингтонська Конвенція 1965 року про порядок вирішення інвестиційних спорів між державами та іноземними особами. Підписані і ратифіковані Верховною Радою України міжурядові угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій з більш ніж 70 країнами світу.

Читайте також:  Мораторій на підвищення тарифів

 З метою стимулювання інвестиційного клімату в Україні Міністерством доходів і зборів введено сервіс за моделями господарських операцій підприємств з іноземними інвестиціями. На звернення підприємств з іноземними інвестиціями Міндоходів повідомляє про податкові ризики, якщо такі виявлені при аналізі моделі господарської операції. Відповідне звернення можна представити у паперовому вигляді або засобами електронного зв’язку з дотриманням вимог закону про електронний документообіг. Всі ці умови створені з однією метою – Україна прагне стати стабільним і прогнозованим партнером для бізнесу.

 За матеріалами: ДПІ у Голосіївському районі Києва

Читайте також: