fbpx
Право

Чиновники будуть розраховуватися за порушення прав людини з власної кишені – нардеп

 Народний депутат України Валерій Омельченко запропонував удосконалити процедуру виконання пропозицій та рішень Європейського суду з прав людини. Зокрема, Омельченко хоче ввести персональну відповідальність посадових осіб за порушення прав громадян. Зазначимо, що відповідний законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді. Про це український парламентарій розповів в інтерв’ю УНН.

 У законопроекті № 3075 пропонується ввести персональну відповідальність посадових осіб за бездіяльність чи незаконні дії, які у результаті привели до подачі заяви до ЄСПЛ і за результатами якого суд виніс рішення на користь заявника. Валерій Омельченко запропонував покласти витрати, які пов’язані з виконанням рішення ЄСПЛ, на «винних» посадових осіб та позбавити їх права займатися певною діяльністю або займати певні посади. На його думку, це дозволить попереджати завдання шкоди іміджу України.

Читайте також:  Апеляційний суд Києва скасував заочний арешт Януковича

 «Сьогодні, на жаль, має місце практика порушення деякими посадовими особами гарантованих в Конституції та інших законах прав і свобод українських громадян» , – повідомив Валерій Омельченко.

 Він нагадав, що в ЄСПЛ як до останньої інстанції звертаються громадяни, які прагнуть відновити порушені владою права та компенсувати моральну шкоду і матеріальний збиток. Зараз безвідповідальність деяких посадових осіб оплачується за рахунок усіх українців, які платять податки.

Читайте також:  Суд відклав спір України і РФ на $3 млрд

 Після прийняття законопроекту подібна практика буде припинена, заявив Омельченко. Він стверджує, що всі посадові особи, які раніше порушили права людини (за рішенням ЄСПЛ), будуть нести відповідальність і розраховуватися за це зі своєї кишені, а не за рахунок державного бюджету .

 За матеріалами: УНН

Читайте також: