Інтернет

Роскомнадзор перевірить Twitter

  Роскомнадзор розгляне звернення Генпрокуратури РФ про перевірку соціальної мережі Twitter на предмет захищеності особистої інформації користувачів.

 "Ми отримали лист з Генеральної прокуратури за фактом звернення сенатора Руслана Гаттарова з проханням перевірити компанію Twitter в сфері захисту персональних даних громадян", – повідомив "Інтерфаксу" прес-секретар відомства Володимир Пиків в четвер.

 За його словами, в даний момент лист знаходиться у керівництва, він буде обов’язково розглянутим з винесенням відповідного рішення.

 Раніше стало відомо, що голова комісії з інформаційної політики Ради Федерації Р. Гаттаров звернувся до Генпрокуратури, Роскомнадзору і консультативного комітету Ради Європи з захисту персональних даних громадян з вимогою перевірити дії компанії Twitter на предмет захищеності особистої інформації користувачів.

 "Я прошу перевірити угоду користувача компанії Twitter на предмет відповідності законодавству, і в разі підтвердження фактів недотримання діючих норм законодавства щодо захисту персональних даних росіян вжити відповідних заходів", – йдеться у зверненні сенатора в Роскомнадзор і Генпрокуратуру, яким володіє "Інтерфакс".

 Сенатор зазначає, що угода користувача Twitter не суперечить положенням конвенції Ради Європи, яку ратифікувала Росія. "У політиці конфіденційності не прописані чіткі цілі збору персональних даних користувачів, а формулювання допускають будь-які дії з одними даними. Крім того, Twitter в своїх угодах не прописує права користувача зажадати повного видалення інформації про себе", – зазначає Р. Гаттаров у своєму зверненні в Роскомнадзор і Генпрокуратуру.

 Він також вказує на те, що у компанії Twitter, сервіс якої доступний для російських інтернет -користувачів, відсутнє персональне представництво в Росії, при тому, що сама компанія зареєстрована в США.

 Крім того, політика конфіденційності "не перекладена російською мовою, що представляється утиском російськомовних користувачів у праві на отримання інформації про управління їх персональними даними в рамках сервісу Twitter, і може розглядатися як приховування суспільнозначимої інформації".

 Компанія Twitter стала другою після Googl, щодо якої Р. Гаттаров просить розібратися Генпрокуратуру і Роскомнадзор на предмет надання персональних даних російських громадян третім особам. Це питання вийшло на перший план після того, як Едвард Сноуден розповів світу про здійснення спецслужбами США несанкціонованого доступу до персональних даних людей усього світу.

  Джерело: Інтерфакс-Україна

 

Читайте також:

Коментувати