Політика

Захист Юлії Тимошенко має намір звернутися до Комітету міністрів Ради Європи

Захист екс-прем’єра Юлії Тимошенко має намір звернутися до Комітету міністрів Ради Європи у зв’язку з відсутністю рішення Вищого спеціалізованого суду України за заявою екс-прем’єра на перегляд вироку в "газовій справі".

"Вже 3 дні як Українська держава в особі Вищого спеціалізованого суду напередодні Дня незалежності грубо порушує Європейську конвенцію з прав людини, українську Конституцію та Кримінально-процесуальний кодекс. Про цю ситуацію сьогодні буде проінформований Комітет міністрів Ради Європи", – сказав С. Власенко на брифінгу в четвер у Харкові.

Читайте також:  Медведчук і Бойко зустрілися у Москві з Дмитром Медведєвим

Він процитував ч.2 ст. 400-18 Кримінально-процесуального кодексу України в редакції 1960 р., відповідно до якої Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом 15 днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу про допуск або недопуск провадження на розгляд Верховного суду.

С. Власенко нагадав, що заява Ю.Тимошенко була подана 1 серпня і навіть з урахуванням 3 днів, що пішли на усунення недоліків, зазначених Вищим спецсудом, термін, відведений на винесення рішення, минув 19 серпня.

Читайте також:  Ірина Геращенко: «Допоки українці незаконно утримуються в Росії, ми маємо надати всебічну підтримку їхнім родинам»

"Станом на вчорашній вечір захист офіційно повідомили про те, що справа знаходиться на вивченні. Це виглядає як сюрреалізм і маразм, оскільки закон чітко встановлює, що сам факт наявності рішення Європейського суду – це підстава для передачі справи до Верховного суду. Крапка. Що вивчати 15 днів, нам незрозуміло … Ми вважаємо, що Українська держава офіційно відмовилася виконувати рішення Європейського суду з прав людини, оскільки протягом встановленого терміну Вищий спеціалізований суд ніяк не відреагував на заяву Юлії Тимошенко… Захист проінформує сьогодні про це Комітет міністрів Ради Європи і проситиме його використовувати всі свої повноваження, зокрема передбачені ст.6 Європейської конвенції з прав людини щодо винесення обов’язкових вказівок щодо виконання цього рішення, включаючи вказівки, що стосуються загальних заходів і додаткових індивідуальних заходів", – сказав С. Власенко.

Читайте також:  ЦВК опрацювала 35% протоколів, лідирує «Слуга народу» із показником у 42%

Він також зазначив, що Комітет міністрів Ради Європи має розглянути це звернення у "розумні строки".

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також:

Коментувати